ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8906308
*
nr 890 6308
Spegel
rokokostil, höjd: 122
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2014
kl 18:14:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 10:51:47
1
100 kr
28/4 17:50:31
2
Vinnande bud
28/4 18:08:01
3
200 kr
28/4 18:09:45
3
300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ konsolbord. Höjd: 60+ 145
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 890 6308
Spegel
rokokostil, höjd: 122
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 10:51:47 | 1 | 100 kr |
28/4 17:50:31 | 2 | Vinnande bud |
28/4 18:08:01 | 3 | 200 kr |
28/4 18:09:45 | 3 | 300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ konsolbord. Höjd: 60+ 145
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23